Jaga:     
Tervis

Passiivne joomine!? Mis see on? (12)

Sa ei joo kunagi üksi – sinu lähedased kannatavad passiivse joomise tõttu. Passiivne joomine, sarnaselt passiivsele suitsetamisele, viitab kahjule, mida põhjustatakse teistele alkoholi joomisel.

Nende kahjude hulka kuuluvad sündimata lastele tekitatud vigastused, vanemate joomise mõju lastele, roolijoodikute põhjustatud õnnetused, koduvägivald ja alkoholiga seotud seksuaalvägivald, kuid ka rahu rikkumine, vandalism ja kaaskodanike häirimine.

"Alkoholikahjust rääkides ei saa me keskenduda ainult alkoholi tarvitajale ja joomise mõjule tema tervisele," ütles Eesti Karskusliidu esimees Lauri Beekmann. "Termin passiivne joomine viitabki laiemale kahjule, mida kogevad inimesed alkoholi tarvitaja ümber. Alkoholiprobleem ei ole näiteks ainult regulaarselt alkoholiga liialdaval pereisal, see probleem on selles pildis ka abikaasal ja lastel. Inimene ei joo alkoholi praktiliselt kunagi üksinda. Keegi saab alati mingil moel mõjutatud. Ja see on äärmiselt oluline argument sellesse probleemi sekkumiseks. Nii seaduseandjate kui terve ühiskonna jaoks."

Uuri lähemalt passiivse joomise kohta SIIT

12 kommentaari

H
Heino  /   17:53, 31. märts 2015
Alkoholi hinnad niigi kõrged, tuleks madaldada vaevu jõuab osta
R
raiko  /   21:33, 31. märts 2015
nomilleks sellist s...ta genereerida?
A
Alar1  /   21:34, 31. märts 2015
Passiivne joomine on äärmiselt ebaõnnestunud sõnakõlks, mille tähendust ei tea ka selle idiootsuse väljamõtleja. Toon näite:
Kas kurjategijate läheduses elavad-kannatavad inimesed on siis "passiivsed kurjategijad"? Loodan, et saate nüüd aru, kui jabur on uudissõna "passivne joomine"? Andke fooliumi!
S
see  /   21:57, 31. märts 2015
on sama,mis passiivne seks!
W
wtf  /   22:22, 31. märts 2015
Tahtmatult tekib tunne, et järgmiseks ohvriks on homod (aktiivsed ja passiivsed)... Varsti oleme sellises olukorras, kus ainult suur riigiisa oskab lammastele öelda, mis on õige ja mis vale, et punane on sinine. Järgmiseks tuleb igasuguse eraomandi riigistamine, kulakute Krimmi saatmine...
S
Sander  /   06:09, 1. apr 2015
Kino kuubis-aktiivsele joomisele riigi hammas peale ei hakka, nüüd proovitakse passiivsega rinda pista. Olen kindel, see on veel lootusetum ettevõtmine. Oletame, et pere, kus tarbitakse aastas kaks sampat,kummagi vanema sünnal üks. Konkreetne näide meie perest, kus iga viie pereliikme sünnal üks šampa, sest lapsed on ka ammu täisealised, pluss šampa aastavahetusel ja kogu alkoga kokkupuude. Kas tuleb lapsed sünnipäevaks kodust minema saata? Kas pereisa peab käima kuumal suvepäeval seda ühte õllepudelit, kuskil kuuritaga, salaja joomas??? Kes selliseid teemasi genereerivad, on ise midagi suitsetanud.
L
lasteaed  /   08:24, 1. apr 2015
nüüd siis kegi üritanud uudissöna välja möelda. No ei ole passiivne joomine vörreldav passivse suitsetamisega. Passiivne depressioon, passiivne alzheimer, passiivne kurjategija, passiivne peeretaja.... umbes sama absurdne... muidugi, ok, kindel see, alkoholi tarbimist on liiga palju, seda vöiks vähendada, aga see väljend on küll natuke valus körvale... :P :P
M
muhe  /   08:47, 1. apr 2015
no on ikka nõmedus välja moeltud. aga passiine söömine !? mis see on!?
V
Vana Passiiv  /   11:09, 1. apr 2015
Kes andis andis aktiivsetele joodikutele õiguse teisi kaaskodanikke sõimata passiivseteks joodikuteks, see kõlab ju laimamisena,agressiivse sildistamisena.
Sõnause leiutaja võiks tähelepanelikumalt süveneda sõnade sisusse, seda pealiskaudset keelerisustamist on niigi väga palju, nii aktiivset kui passiivset.
K
kõlbluskäitumise eitamine  /   10:03, 2. apr 2015
Passiivne joomine on normaalse inimese normaalste õigete tõekspidamiste mürgitamine.
Passiivne varastamine ?  /   15:51, 4. apr 2015
Aktiivsed vargad on need, kes igatsugu VEB- ja tont teab, mis fondide abil miljoneid kõrvale toimetavad ja rollotavad ja vene gänksteritele elamislubasid hangivad ja pankasid ja mida-iganes parseldavad. Passiivne varas olen siis järelikult mina, kelle südametunnistus ei ole lubanud teiste arvelt rikastuda ja virelen seepärast alla 300 € pensioniga vaesuses.
K
K  /   02:53, 7. apr 2015
Jälgin meediat ja tunnen ennast juba ammu passiivse sõjaõhutajana.
Inimesed- ärge mõelge välja rumalusi.

Loe ka neid lugusid