3
fotot
Vähemalt kaks korda nädalas pistab Kadri ahju 20 leiba. (Kristjan Lepp)
Jaga:     
Elud, inimesed

Soe ja magus õnnesoov

Seekordne “Täringumäng” viis meid Väike-Maarjasse, oma täisterajahude poolest tuntud Kaarli tallu. Koos perenaise Kadri Kopsoga (48) küpsetasime pidusaia Eesti Naise sünnipäeva puhul.

Väike-Maarja alevikust pärineb omapärane Eesti rekord: kõige pikem vihmasadu. Nimelt sadas siin 1996. aasta oktoobris 57 tundi jutti! Kaarli talu seisab täpselt Väike-Maarja serva peal ja sel hommikul, kui me taluõuele keerame, on täiesti keskmine kevadilm. Kuid plaan, mille Kadriga telefonitsi kokku leppisin, sobiks imehästi ka vihmaseks päevaks – täna teeme ühe mõnusa saia. Säärase, mis oma lihtsuselt ja maitselt viib tagasi lapsepõlve ja, miks mitte, suisa Eesti Naise loomise aega 90 aastat tagasi.

Kadri pakub alustuseks kodukorjatud taimeteed: saialill, piparmünt ja meliss. “Mulle saialilled väga meeldivad, need on nii ilusad,” kiidab Kadri. “Eelmisel aastal külvasin ligi 60meetrise peenra saialilli täis – ja kahju oleks olnud ju õisi raisku lasta.”
Seejärel kibeleb perenaine ahju juurde, et leivad sisse tõsta. Küpsetamine, eriti just leivategu, on Kadril iganädalane töö. Eks siit saab oma perelegi, aga enamik läheb müügiks. Tänagi ärkas perenaine kell 6.30 ja hakkas kell 8 leivaköögis toimetama. Tainas vaja kaaluda, vormid määrida, eri sorti leivad eelkerkima tõsta...

Loe lugu Eesti Naise mainumbrist!

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid